Maďarsko

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1885
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Maďarsko

Příspěvek od QVAK » 07 zář 2017, 22:13

Orbán píše Junckerovi: Maďarsko není imigrační zemí a nechce se jí stát

Maďarský premiér Viktor Orbán znovu vzkázal do Bruselu, že Maďarsko se tlaku Evropské komise ohledně přijímání migrantů nepodvolí. V dopise jejímu předsedovi Jeanu-Claudeu Junckerovi, o němž dnes informuje agentura MTI, napsal, že Junckerova „interpretace solidarity neodpovídá ani právu EU ani historickým tradicím Maďarska“.
„Maďarsko na rozdíl od některých jiných velkých členských států EU nemá koloniální minulost,“ uvedl Orbán. V této souvislosti pak napsal, že imigrační země mají povinnosti, které plynou právě z jejich koloniální minulosti.

http://echo24.cz/a/wWCYj/orban-pise-jun ... se-ji-stat

Uživatelský avatar
skflanker_
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1094
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Maďarsko

Příspěvek od skflanker_ » 11 zář 2017, 13:52

Maďarsko odmítlo podporovat všechny mezinárodní iniciativy Ukrajiny
Budapešť nebude podporovat jakékoli ukrajinské iniciativy na mezinárodní scéně kvůli zákonu o vzdělávání, který Kyjev schválil, uvádí maďarské ministerstvo zahraničí.
Maďarský ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó vyzval velvyslankyni Ukrajiny Ljubov Něpopovou, aby jí osobně informoval o tom, že je tento zákon „ostudou a hanbou".
Tiskový mluvčí úřadu Tamaš Mencer uvádí, že Maďarsko bude bránit ukrajinským mezinárodním iniciativám do té doby, než budou do dokumentu vneseny změny.
Zákon, o který se jedná, schválila Nejvyšší rada na začátku měsíce 09/2017. Předpokládá od roku 2020 kompletní zrušení výuky předmětů v jakémkoli jazyce kromě ukrajinského.
Szijjártó už tento zákon kritizoval kvůli tomu, že uškodí Maďarům žijícím na Ukrajině. Podle něj porušuje zákon práva menšin tím, že je zbaví práva se učit v rodném jazyce. Pro zemi, která se chce sblížit s Evropou, je to zcela nepřijatelné, poznamenal.
Znepokojení z přijatého zákona vyjádřilo také Rumunsko a oznámilo, že porušuje práva národních menšin.
Zdroj http://cz.sputniknews.com/svet/20170911 ... -ukrajina/ z 11.09.2017

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1885
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Maďarsko

Příspěvek od QVAK » 13 zář 2017, 19:52

Maďarsko se nezřekne své suverenity v EU, říká ministr zahraničí

Maďarsko je odhodlané čelit tlaku Bruselu, nevzdá se žádné části své národní suverenity vůči Evropské unii a bude pokračovat v boji proti systému přerozdělování žadatelů o azyl mezi země EU podle kvót. Agentuře Reuters to řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.
K intenzivní debatě v EU o hlubší integraci společenství po očekávaném odchodu Británie z evropského bloku v roce 2019 Szijjártó uvedl, že východiskem není zříci se více pravomocí národních států. „Rozhodně nesdílím přístup, že čím méně bude suverenity na úrovni členských států, tím silnější bude EU. Myslím si, že je to slepá ulička,“ řekl.

http://echo24.cz/a/iMsgL/madarsko-se-ne ... -zahranici

Or-Hor
Výkonný redaktor
Příspěvky: 993
Registrován: 08 dub 2017, 07:47
Bydliště: Český kras

Re: Maďarsko

Příspěvek od Or-Hor » 18 zář 2017, 09:19

Maďarský premiér Viktor Orbán varoval před drastickými následky, které podle jeho názoru bude mít přistěhovalectví. Země, které se už staly zeměmi přistěhovaleckými, se nezadržitelně stanou "zeměmi se směsí národů", řekl v Budapešti před zástupci církví působících v Maďarsku a stoupenci své vlády. Orbán v této souvislosti opět zmínil amerického finančníka maďarského původu George Sorose, kterého považuje za svého úhlavního nepřítele. Sorosovým záměrem je podle něj přimět evropské státy k tomu, aby se staly přistěhovaleckými zeměmi. Premiér přitom tvrdí, že "Sorosův plán" chce národy východní a střední Evropy připravit o "jejich křesťanskou a národní identitu".
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/e ... 46512.html
Tam credere omnia vitium est quam nil credere

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1885
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Maďarsko

Příspěvek od QVAK » 05 říj 2017, 13:40

EU PŘISTUPUJE K ŽALOBĚ PROTI MAĎARSKU KVŮLI ZÁKONU O FINANCOVÁNÍ NEZISKOVEK ZE ZAHRANIČÍ

Evropská unie říká, že Maďarsko pochybilo neřešením jejích „závažných obav“ z nového zákona o občanských skupinách, a tak přistupuje k žalobě proti maďarské vládě.
Výkonný orgán EU, Evropská komise, ve středu prohlásila, že tento případ do měsíce podá k Evropskému soudnímu dvoru, pokud bude Maďarsko i nadále přezírat „důvodné postoje EU“ k této otázce.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11197-eu ... neziskovky

Svarboj
Redaktor
Příspěvky: 245
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Maďarsko

Příspěvek od Svarboj » 13 říj 2017, 11:28

Orbán démonizuje „zlotřilého“ Sorose, obec rozložil strach z uprchlíků

Maďarská vláda ve snaze získat politické body záměrně přiživuje protiuprchlické nálady v zemi a varuje národ před plány amerického finančníka George Sorose. Rostoucí xenofobii nasvědčuje i aféra kolem vesnice Őcsény, kde koncem září obavy z imigrantů vyšlehly naplno.

http://zpravy.idnes.cz/madarsko-viktor- ... anicni_aha

-------
Sluníčkáři v Maďarsku prohrávají. :tlesk

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1885
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Maďarsko

Příspěvek od QVAK » 24 lis 2017, 11:12

MINISTERSTVO ZAHRANIČÍ USA DÁ MAĎARSKÝM MÉDIÍM 700 TISÍC DOLARŮ NA PROPAGANDU PROTI ORBÁNOVI A PATRIOTŮM

Americké ministerstvo zahraničí vyvolalo kontroverzi svým oznámením, že nalije 700 000 $ maďarským médiím, čímž si rozhněvalo konzervativní vládu této země stavící se proti globalizaci.
Toto financování oznámil americký Chargé d’Affaires David Kostelancik, který se předtím ukázal jako otevřený kritik Trumpovy administrativy s tvrzením, že „její zahraniční politika je zjevně nekonzistentní“, kdy poznamenával, že „ne všechna kritika vlády jsou ‚falešné zprávy‘.“
Breitbart London mluvil s činitelem ministerstva zahraničí, který potvrdil, že v mnoha zemích podporují to, co nazval „programy ve prospěch demokracie a lidských práv“ a že mají v úmyslu v Maďarsku – tj. u spojence v NATO – „podpořit mediální kanály fungující mimo hlavní město, aby vytvářely na faktech založené reportáže a zvýšily základnu svých posluchačů a ekonomickou soběstačnost.“

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11549-mi ... an-patriot

Uživatelský avatar
skflanker_
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1094
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Maďarsko

Příspěvek od skflanker_ » 06 pro 2017, 20:35

Maďarský europoslanec čelí obvineniam zo špionáže v prospech Ruska
Maďarská prokuratúra obžalovala člena Európskeho parlamentu zo špionáže týkajúcej sa Európskej únie.
Maďarská prokuratúra obžalovala europoslanca maďarskej krajne pravicovej strany Jobbik Bélu Kovácsa zo špionáže proti Európskej únii a z ďalších trestných činov. Podľa agentúry MTI o tom dnes informoval šéf vyšetrovateľov prokuratúry Imre Keresztes.
Radikálny nacionalistický politik je podľa vyhlásenia vydaného Keresztesom obžalovaný z výzvednej činnosti vykonávanej v inštitúciách Európskej únie, zo spôsobenia značnej finančnej škody a takisto z používania falošných dokumentov...
...Keresztes tiež poukázal na to, že maďarské úrady Kovácsa podozrievajú zo špionáže pre Rusko. Podľa maďarských vyšetrovateľov prvé informácie o kontaktoch tohto politika sa členmi ruských spravodajských služieb pochádzajú z roku 2010. Pravidelne sa vraj stýkal s ruskými diplomatmi a každý mesiac jazdil do Moskvy....
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/45 ... ech-ruska/ z 06.12.2017

Maďarský europoslanec za Jobbik čelí obvineniu zo špionáže
Béla Kovács oznámil, že vystúpi z ultrapravicovej strany.
Maďarská Ústredná vyšetrovacia hlavná prokuratúra (KNYF) obvinila poslanca Európskeho parlamentu za ultrapravicovú stranu Jobbik Bélu Kovácsa z rozpočtového podvodu a špionáže v inštitúciách Európskej únie. Informovala o tom v stredu 06.12.2017 agentúra MTI.
Podľa šéfa KNYF Imreho Keresztesa sa obžaloba týka špionáže proti inštitúciám EÚ, rozpočtového podvodu i falšovania úradných dokumentov. V tejto kauze sú obvinení ešte ďalší traja ľudia - všetci sa obhajujú na slobode...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/20712226/madarsky ... onaze.html z 06.12.2017

225bar
Redaktor
Příspěvky: 185
Registrován: 07 úno 2017, 20:57

Maďarské Mi-24D prodělají generální opravu v Rusku

Příspěvek od 225bar » 11 pro 2017, 14:57

Obrázek

Rusko zajistí provedení generální opravy dvanácti bitevních vrtulníků Mil Mi-24D maďarského letectva. Stane se tak v rámci dohody podepsané 31. října letošního roku. První maďarské Mi-24D již byly přepraveny do Ruska.
V současné době maďarské letectvo neprovozuje žádné bitevní vrtulníky, protože všech asi dvacet Mi-24 je uzemněno pro nezpůsobilost k letu. Tento jejich stav je způsoben skutečností, že dřívější maďarské vlády nepřidělovaly na údržbu ruských vrtulníků žádné finanční prostředky.

http://www.militarybox.cz/news/madarske ... u-v-rusku/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host